İl Müdürü
Enver DÜZ
Kocaeli Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü
İl Göç İdaresi Müdürü V.

        1962 yılında doğdu. İngiliz Dili Eğitimi ve Ana Bilim Dalı mezunu  olan Enver DÜZ, 1987 yılında yedek subay olarak askerlik görevini tamamladı. Bir yıl süreyle Almanya’da turizm sektöründe çalıştı. İçişleri Bakanlığı Kocaeli Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü olan Sayın DÜZ, İl Göç İdaresi Kurucu Müdürlüğünü de 19.12.2013 tarihinden beri yürütmektedir.

        AB Il Koordinatörü olarak il projelerini koordine etmenin yanında AB’ye Uyum Danışma ve Yönlendirme Kurulu sekretaryası, AB Il İstişare Kurulu Başkanlığı ve Proje Yazma ve Yürütme Destek Birimi Başkanlığını da yapmaktadır.

        TR-42 Bölgemizde bulunan Doğu Marmara Kalkınma Ajansı kuruluş aşamasında Valilik adına kurucu koordinatör olarak da görev aldı.

        10 yıl zarfında yurtdışında 70’in üzerinde araştırma geliştirme konferans ve eğitim toplantılarına katıldı,  Kocaeli genelinde 327 AB projesi geliştirdi.  Kocaeli Valiliği adına 48 projeyi de bizzat yürüttü. Turizm Bakanlığından onaylı Ülkesel Profesyonel Turist Rehberliği kokartına ve amatör denizcilik kaptanlık belgesine sahiptir. Sayın DÜZ, Türkiye Irak Yumurtalık II. Boru Hattin da İtalyan şirketi SAIPEM’de müdür olarak görev yaptı. 

        Sayın DÜZ, evli iki çocuk babası olup İngilizce, İtalyanca, Arapça, Almanca, İspanyolca, bilmektedir. DÜZ’ün yazdığı ve ortak çalışmalarına kattığı 7 kitabı bulunmaktadır. Kitapları sırayla 1) AB-I HAYAT, 2) Kamu Yöneticileri Çalışmaları Çalıştayı, 3) İleri Yaşlardaki Girişimcilerin Yenilikçi Hikâyeleme Yaklaşımlarıyla Girişimciliğin Öğretilmesi, 4) Proje Döngüsü Yönetimi, 5) AB Uyum Sürecinde Yerel Yönetim Sistemleri Nasıl Çalısır  (How Local management system works  in compliance with EU process), 6)KOGET Kocaeli’ye İç Göç ve Entegrasyon, 7) Nim  Göçte Yeni Entegrasyon Modelleri’dir.

        Sayın DÜZ’ün onlarca yabancı dille yazılmış ve yayınlanmış makalesinin yanında  Küresel Yönelimler 2030 Alternatif Dünyalar isimli bir çeviri kitabı da bulunmaktadır.

        Sayın DÜZ 2004’ten beri sürdürdüğü Kocaeli Valiliği AB Il Koordinatörlüğüne de devam etmekte olup, Kocaeli Kent Konseyi’nin 18 Ekim 2014 tarihinde gerçekleştirdiği 8. Olağan Genel Kurulu’nda 8. Dönem Yürütme Kurulu Üyesi olarak görev almıştır. 

 

Kayıt: 2.11.2015
Güncelleme:15.11.2017
Paylaş
WS05