Yabancılara Yönelik Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Müdürlüğümüz bilgilendirme toplantısında ilgili kamu kurum ve kuruluşları ve ilimizde ikamet eden yabancılarla bir araya geldi.

Ülkemizde ikamet eden yabancı kişilerin, Türkiye'nin yeni göç sistemi, ikamet izinleri, Türk Hukuk Sistemi, Sosyal Güvenlik, Eğitim sistemi ve Mülkiyet Edinme Sistemi gibi konularda bilgi edinmelerini sağlamak ve ülkemize uyum konusunda yaşadıkları sorunların tespitini yapmak amacıyla, ilimizde İl Göç İdaresi Müdürlüğü koordinesinde müdürlüğümüz ve ilgili diğer kamu kurum ve kuruluşları ile konu ile ilgili uzman personellerin konuşmacı olarak katılımıyla bilgilendirme etkinliği 13 Kasım 2015 Cuma günü Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.
Toplantı İl Göç İdaresi Müdür Vekili Sayın Enver Düz tarafından yapılan açılış konuşmasıyla başladı. Ardından uzman yardımcıları tarafından ikamet izinleri, düzensiz göç, uluslararası koruma ve oluşturulacak projelerle ilgili sunumlar gerçekleştirildi. Toplantıya katılan ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri de kendi alanlarıyla ilgili sunumlarını gerçekleştirdiler.
Soru cevap bölümünün ardından program sona erdi.
Kayıt: 9.12.2015
Güncelleme:3.2.2016
Paylaş


WS05