MUYU Eğitim Setleri Suriyeli Öğrencilere Dağıtıldı

Göç İdaresi Genel Müdürlüğümüz Uyum ve İletişim Daire Başkanlığı tarafından eğitim çağında olan geçici koruma kapsamındaki Suriyeli çocuklar için hazırlanmış olan MUYU Eğitim setleri Darıca İlçemizde faaliyet gösteren Geçici Eğitim Merkezinde eğitim ve öğrenim gören Suriyeli Öğrencilere dağıtıldı.

       Göç İdaresi Genel Müdürlüğümüz Uyum ve İletişim Daire Başkanlığı tarafından eğitim çağında olan geçici koruma kapsamındaki Suriyeli çocuklar için hazırlanmış olan MUYU Eğitim setleri Darıca İlçemizde faaliyet gösteren Geçici Eğitim Merkezinde eğitim ve öğrenim gören Suriyeli Öğrencilere dağıtıldı.
      MUYU eğitim setlerinin dağıtımı töreninde Darıca Kaymakamı Sn. Ömer KARAMAN, İl Göç İdaresi Müdür V. Sn. Enver DÜZ,  Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürü, İl Göç İdaresi Uzmanları ve Geçici Eğitim Merkezinin Müdürü hazır bulunmuşlardır. MUYU eğitim setlerinin dağıtımı öncesinde Darıca Kaymakamı Sn. Ömer KARAMAN yaptıkları konuşmalarında: “Darıca ilçesinin yaklaşık 9 bin Suriyeli ’ye ev sahipliği yaptığını, Darıca’da yaşayan Suriyelilerin İlçeye her geçen gün daha fazla uyum sağladığını, Kaymakamlık olarak Suriyeli Geçici Koruma kapsamındaki yabancıların yaşamış olduğu sıkıntıların çözümü için yoğun gayretler sarf ettiklerini ve Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nün de hazırlamış olduğu bu eğitim setiyle bu konuda önemli bir katkı sunduğunu” belirtmiştir.
      İl Göç İdaresi Müdür V. Sn. Enver DÜZ konuşmalarında: “ Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’müzün hazırlamış olduğu MUYU Eğitim Setlerinin geçici koruma kapsamı statüsündeki öğrencilere verilmesinin Suriyeli yabancıların toplumla olan entegrasyonuna önemli katkılar sağlayacağını ifade etmiştir.
      Göç İdaresi Genel Müdürlüğümüz ve Genel Müdürümüz Sn. Atilla TOROS’un Suriyeli Geçici Koruma Sahipleri başta olmak üzere ülkemizde ikamet eden tüm yabancıların Türk Devletimizin kanunlarına, kültürüne ve sosyal yaşam ile uyumuna büyük ehemmiyet verdiğine dikkat çeken Sayın DÜZ; bu eğitim setinin de Genel Müdürümüz Sayın Atilla TOROS ‘ un talimatları ile hazırlanıp, Geçici Koruma Statüsündeki misafirlerimize takdim edildiğini belirtmiştir.
      MUYU Eğitim Setlerinin uyum faaliyetlerinin yalnızca bir parçası olduğunu, Göç İdaresi Genel Müdürlüğümüzün Resmi İnternet sayfasında MUYU’nun interaktif eğitim materyallerinin bulunduğunu belirten DÜZ,  Uyum İletişim Daire Başkanlığımızın bu eğitim setleriyle Uyum adına büyük bir görev ifa ettiğini sözlerine ekledi. Ayrıca Genel Müdürlüğümüzün resmi internet sitesinde Uyum Çocuk sayfasında yer alan, hem eğlendiren hem de düşündüren pek çok görsel ve işitsel materyalin (örn: Nasrettin Hoca gibi karakterlerle)   bulunduğunu ifade eden Sayın DÜZ, , Devletimizin Suriyeliler konusunda iyi bir ev sahipliği yapmaya çalıştığını ve Kocaeli İl Göç İdaresi Müdürlüğümüzün de bu misyon ile hareket ederek büyük bir dikkat ve özen ile çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.”
      MUYU Eğitim Setlerinin öğrencilerin başarılarına ve ülkemize adaptasyonlarına katkı sağlaması dilekleriyle Geçici Eğitim Merkezinde eğitim ve öğrenim gören 455 öğrenciye MUYU eğitim setlerinin dağıtımı gerçekleştirildi.
 
Kayıt: 4.11.2016
Güncelleme:4.12.2016
Paylaş


WS05