18 ARALIK ULUSLARARASI GÖÇMENLER GÜNÜ KUTLANDI

18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü İl Müdürlüğümüzün organize ettiği program ile kutlandı.

            Organizasyona ilimizde öğrenimlerini sürdüren yabancı uyruklu öğrenciler katılım sağladı ve öğrencilere İl Müdürlüğümüzde yapılan sunum ve tanıtımın ardından Valiliğimizde öğlen yemeği yenildi.
            İl Göç İdaresi Müdürlüğümüzden sorumlu Vali Yardımcısı Dursun BALABAN ve İl Göç İdaresi Müdürümüz Enver DÜZ’ün hazır bulunduğu ziyarette Kocaeli Valimiz Sayın Hasan Basri GÜZELOĞLU, organizasyona katılım sağlayan öğrencileri makamında kabul etti.
İlimizde öğrenim gören göçmen öğrencilerin Kocaeli Valimiz Sayın Hasan Basri GÜZELOĞLU’na çiçek takdim etmelerinin ardından Sayın Valimiz yaptığı konuşmasında “ Sizlerle birlikte olmaktan bende büyük bir mutluluk duyuyorum. Sizlerin şahsında, ilimizde konuğumuz olan tüm misafir öğrencilerimizi de sevgiyle, saygıyla ve sizlerin şahsında ailelerinizi de selamlıyorum. Paylaşmak en büyük zenginliktir. Sizlerde misafirlerimiz ve öğrencilerimiz olarak bizimle birlikte yaşayarak, bizi tanıyarak bir nevi bizden biri olarak Ülkelerinize döneceksiniz. Bu değerleri kendi Ülkelerinize taşıyacaksınız ve bu topraklarda gördüğünüz sıcaklığı, dostlukları aktaracaksınız. Her biriniz bu açıdan bizim gönül elçilerimiz sayılıyorsunuz. İnanıyorum ki her biriniz gelecekte önce kendiniz, aileniz ve ülkeniz için hayırlı ve güzel işler yapacaksınız. Hepinize başarılar diliyorum. Bugün vesilesiyle tüm dünyada acının bittiği, dindiği, göz yaşının akmadığı, huzurun ve barışın egemen olduğu, kimsenin göç etmek zorunda olmadığı, yaşanan bütün acıların son bulduğu bir dünya diliyorum. Allah hiç kimseyi vatansız ve devletsiz bırakmasın” diyen Sayın Valimiz İlimizde                  Öğrenim gören göçmen öğrencilerle bir süre sohbet ederek, derslerinde başarılar diledi ve  çeşitli hediyeler verdi.  Günün anısına toplu fotoğraf çektirerek,  ziyaretlerinden duyduğu memnuniyetini belirtti.
             Valilik makamında gerçekleştirilen ziyaretin ardından İl Müdürümüz Enver DÜZ öğrencilere katılımlarından dolayı teşekkürlerini iletti ve program sonlandırıldı.
 
Kayıt: 21.12.2016
Güncelleme:21.12.2016
Paylaş


WS05